puizba.pl

Lifestyle Blog

ćwiczenia antycellulitowe
Moda i Uroda

Najbardziej popularne ćwiczenia antycellulitowe

W obecnych czasach bardzo częstą przypadłością wśród wielu kobiet jest cellulit. Nie jest on pożądany, dlatego kobiety za wszelką cenę pragną się go pozbyć. Jest to możliwe na bardzo wiele sposobów, wśród których można przede wszystkim wymienić odpowiednie ćwiczenia. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat aktywności fizycznej, która w skuteczny sposób może pomóc zlikwidować skórkę pomarańczową.

Brzuszki

Skuteczne ćwiczenia antycellulitowe obejmują przede wszystkim wykonywanie brzuszków. Jest to jedno z najbardziej skutecznych ćwiczeń, które są stosowane w celu zlikwidowania cellulitu. Dlatego warto je wypróbować, jeśli zmaga się z tego rodzaju problemami. Brzuszki wykonuje się w bardzo prosty sposób, dlatego bez wątpienia nikt nie powinien mieć z nimi problemów. W celu ich wykonania należy położyć się na ziemi oraz zgiąć nogi w kolanach. Następnie spina się mięśnie brzucha oraz dotyka rękami nóg.

Przysiady sumo

Kolejnym fantastycznym ćwiczeniem, które idealnie sprawdzi się w przypadku likwidacji skórki pomarańczowej są przysiady sumo. Nie są one trudne podczas realizacji, dlatego bez większych problemów powinien z nimi sobie poradzić każdy. Ćwiczenia tego rodzaju w dużej mierze polegają na wykonywaniu przysiadów z szeroko rozstawionymi nogami. Dzięki temu pracują większe grupy mięśniowe, co w korzystny sposób również wpływ na stan skóry. Przysiad należy wykonywać do momentu, gdy w stawach kolanowych uzyska się kąt dziewięćdziesiąt stopni.

Grzbiety

W przypadku występowania cellulitu bardzo dobrze sprawdzi się również takie ćwiczenie jak grzbiety, które jest niezwykle korzystne dla wielu osób. W tym przypadku należy leżeć na brzuchu, a następnie jednocześnie unosić ręce oraz nogi. Wznos rąk i nóg wykonywany jest w leżeniu przodem, co sprawia, że ćwiczenie charakteryzuje się wyjątkowo wysoką skutecznością w likwidowaniu skórki pomarańczowej. Oprócz tego należy patrzeć w podłogę, tak aby głowa była przedłużeniem kręgosłupa.

Padnij i powstań

Jeśli kobieta zmaga się z takim problemem zdrowotnym jak cellulit powinna również wykonywać w sposób regularny ćwiczenie padnij i powstań. Ma ono bardzo korzystne efekty, dlatego warto zwrócić na nie swoją szczególną uwagę. Ćwiczenie tego rodzaju w dużej mierze polega na wykonywaniu na przemian wyskoków z opadaniem do pozycji leżącej. Każda osoba, która zmaga się z problemem cellulitu powinna w regularny sposób wykonywać aktywność fizyczną. Dzięki temu wszystkie problemy na pewno będą w korzystny sposób zminimalizowane, na czym szczególnie zależy wielu kobietom.