puizba.pl

Lifestyle Blog

jak zmyć hennę ze skóry
Moda i Uroda

Jak zmyć hennę ze skóry?

Farbowanie brwi i rzęs henną to prosty sposób na nadanie im ciemnego koloru, a nawet, w pewnym stopniu, ich odżywienie. Jeśli wykonuje się ten zabieg w salonie, nie trzeba martwić się o barwienie skóry, gdyż wszystkim zajmie się kosmetyczka. Gdy jednak przeprowadza się farbowanie samodzielnie, w domowych warunkach, trzeba dowiedzieć się, jak zmyć hennę ze skóry. O ile bowiem farbowanie w ten sposób rzęs zwykle nie grozi dostaniem się barwnika na niepożądany obszar, to już farbowanie brwi zawsze sprawia, że w mniejszym bądź większym stopniu zafarbowana zostaje także skóra.

Warto zabezpieczyć

Zmywanie henny ze skóry może nie być prostą sprawą, szczególnie gdy trzyma się barwnik dłuższy czas, w celu uzyskania głębokiego koloru. Warto zatem jeszcze przed przystąpieniem do farbowania zabezpieczyć skórę, która może być narażona na nieumyślne zafarbowanie, w taki sam sposób jak przy farbowaniu włosów. Wystarczy użyć tłustego kremu, nakładając go na zagrożony obszar. Dzięki temu zmycie henny ze skóry będzie łatwiejsze lub nawet w ogóle nie dojdzie do jej pobrudzenia.

Jak zmyć?

Kiedy zaś po zmyciu henny z włosków okaże się, że zafarbowana została również skóra, trzeba włożyć trochę wysiłku w usunięcie śladów barwnika. Henna jest mocno napigmentowana, więc na pewno nie można liczyć, że jej ślady usunie się tylko za pomocą wody – zresztą z włosków też zmywa się ją za pomocą wody i mydła lub płynu do demakijażu.
Na początek warto spróbować tego pierwszego sposobu, a gdy uporczywe ślady nie chcą zniknąć, z pomocą może przyjść wacik i dobry preparat do demakijażu – mleczko czy płyn micelarny. W trudno dostępnych miejscach warto zaś użyć patyczka kosmetycznego, który pozwala na precyzyjne działanie. Konieczne może być mocniejsze potarcie skóry.

Ciekawy trik – pianka do golenia

Niektóre osoby przekonały się już, że skutecznie z usuwaniem śladów po hennie na skórze radzi sobie pianka do golenia. Wystarczy nałożyć ją na skórę, a następnie zmyć wodą. Trzeba jednak uważać, by produkt do dostał się do oczu, gdyż może je podrażnić.

Wskazana ostrożność

W niektórych przypadkach usuwanie henny ze skóry może być bardzo trudne, warto więc postarać się nie nanosić jej na niepożądany obszar. Prócz zastosowania wyżej wymienionego zabezpieczenia w postaci kremu, wskazana jest też po prostu ostrożność i precyzja działania. Z tego też względu ważne jest, by hennę nakładać niewielkim przedmiotem – patyczkiem czy specjalną, dołączaną często do opakowania szpatułką. Pozwoli to uniknąć zafarbowania skóry.