balejaż na krótkich włosach
Moda i Uroda

Czy warto zrobić balejaż na krótkich włosach?

Balejaż na krótkich włosach to trend, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientek już od wielu sezonów. Podczas wykonywania balejażu należy jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego rodzaju blondu, a prace oddać w ręce specjalistów.

Dlaczego warto wykonywać balejaż na krótkich włosach?

Balejaż na krótkich włosach pozwala uzyskać efekt muśnięcia słońcem. Dzięki jasnym pasemkom w różnorodnych odcieniach twarz wydaje się bardziej rozświetlona, zdrowsza i młodsza, a fryzury lżejsze i subtelne.

W jaki sposób należy wykonać balejaż na krótkich włosach w kolorze czarnym?

Uzyskanie jasnych pasemek na ciemnych włosach nie jest zadaniem łatwym. Głęboki kolor utrudnia pracę, która w tym przypadku musi być wieloetapowa. Poza tym w celu wykonania rozjaśnienia należy unikać uprzedniego farbowania włosów. W tym wypadku powinny się one cechować naturalnym odcieniem. Nie można również zapominać o tym, że na balejaż składa się kilka rodzajów tonacji blondu, w tym jego odcienie ciepłe i chłodne. Przekłada się to na wydłużony czas trwania oraz skompilowanie wykonania zabiegu.

W jaki sposób należy wykonać balejaż na krótkich włosach w kolorze blond?

Balejaż na krótkich włosach w jasnym kolorze jest dużo łatwiejszy do wykonania niż w przypadku włosów w kolorze czarnym. Mimo to powinien być również przeprowadzany w salonie fryzjerskim. W takim miejscu możliwe jest bowiem dobranie odcieni pasemek w tonacji zbliżonej do naturalnego koloru włosów. Wówczas efekt rozjaśniania będzie zdecydowanie lepszy. Korzystnie wyglądają również jasne końcówki włosów oraz włosy ciemniejsze nieco u nasady. Takie połączenie kolorów wyjątkowo dobrze prezentuje się w przypadku fryzur geometrycznych, w tym na przykład ponadczasowych bobów czy nieco dłuższych włosów sięgających do linii ramion.

Czy balejaż na włosach wymaga szczególnej pielęgnacji?

Balejaż na krótkich włosach może być wykonywany jedynie w przypadku włosów zdrowych. Pasma nie mogą być zatem przesuszone lub zniszczone. Dobrze wykonany balejaż na krótkich włosach prezentuje się korzystnie przez długi czas i wymaga jedynie delikatnych korekt wykonywanych w salonie fryzjerskim w odstępie kilkumiesięcznym. Pielęgnacja włosów powinna obejmować stosowanie szamponów przeznaczonych do włosów farbowanych oraz specjalnych odżywek. Mogą mieć one postać sprayu i powinny zawierać witaminę E. Ponadto na kondycję włosów wpływa odpowiednio zbilansowana dieta, która może być uzupełniona o przyjmowanie suplementów diety ze skrzypem.