olejek do brody
Moda i Uroda

Jaki olejek do brody wybrać?

Męski zarost na co dzień wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli chcesz dobrze wyglądać i mieć powodzenie u pań, musisz zadbać o to, aby broda była ładnie przycięta i stylowo ułożona. Utrzymanie zarostu w nienagannym stanie będzie zdecydowanie łatwiejsze, jeśli zaczniesz stosować dobrej jakości olejek do brody. Dzisiaj podpowiemy Ci, jak wybrać produkt o najlepszych właściwościach!

Kiedy warto stosować olejek do brody?

Olejek do brody o naturalnym składzie to świetne rozwiązanie dla panów, którzy mają dłuższy zarost i chcą, aby dobrze się układał. Z tego produktu możesz także skorzystać w przypadku krótszego zarostu, ponieważ olejek świetnie nawilża skórę brody i odżywia włosy. Stosowanie olejku do brody jest również zalecane, gdy:

• pierwszy raz zapuszczasz brodę,
  • odczuwasz nieprzyjemny zapach,
  • odczuwasz swędzenie skóry pod brodą,
  • zarost jest szorstki i nieprzyjemny w dotyku,
  • skóra jest przesuszona,
  • zauważyłeś, że końcówki się rozdwajają,
  • pojawił się łupież.

W każdym z powyższych przypadków regularne aplikowanie olejku do brody może przynieść widoczną poprawę. Jednak to ważne, aby dobrze dobrać rodzaj preparatu do Twoich preferencji i potrzeb.

Dobry olejek do brody — czyli jaki?

Na rynku znajdziesz szeroki wybór olejków do brody, które różnią się między sobą składem i konsystencją. Jeśli chcesz szybko uzyskać, pożądane efekty, to musisz znaleźć kosmetyk z dobrym składem pozbawiony parabenów i sztucznych barwników. Do produkcji olejków do brody wykorzystuje się naturalne olejki bogate w witaminy i minerały. Obecnie dużą popularnością cieszą się na przykład produkty zawierające olejek arganowy, olejek jojoba i olejek z drzewa cydrowego. Jak wybrać olejek do brody? Najlepsze kosmetyki mają w swoim składzie również witaminę E i D-Panthenol. Te substancje działają łagodząco i regenerująco oraz zapewniają uczucie długotrwałego nawilżenia. Dobry produkt będzie miał również lekką konsystencję i przyjemny zapach. Taki kosmetyk powinien szybko się wchłaniać i nie może pozostawiać po sobie tłustych śladów. Zapach olejku nie powinien być zbyt mocny i musi dobrze współgrać z zapachem perfum, które stosujesz na co dzień.

Co daje olejek do brody?

Olejki do brody mogą mieć także odmienne działanie i zastosowanie. Dlatego dobór produktu powinien być uzależniony od rodzaju posiadanej cery i indywidualnego zapotrzebowania Twojej skóry na składniki odżywcze. Jeśli chcesz, aby Twoja broda była odpowiednio nawilżona i odzyskała zdrowy wygląd, to sięgnij po olejek ze słodkich migdałów. Natomiast, gdy Twoja skóra potrzebuje dogłębnej regeneracji, lepiej sprawdzi się olejek z orzechów makadamia. Osoby borykające się z cerą trądzikową powinny wybrać olejek z nasion słonecznika, ponieważ skutecznie normalizuje wydzielanie sebum. Dla mężczyzn ze skórą dojrzałą świetnym rozwiązaniem będą produkty wzbogacone o witaminę E, która jest silnym przeciwutleniaczem, opóźnia procesy starzenia się skóry i ma właściwości przeciwzapalne.

Niezależnie od tego, jaki produkt zamówisz, pamiętaj, aby stosować go regularnie zgodnie z zaleceniami producenta. W nałożeniu odpowiedniej ilości kosmetyku pomoże Ci specjalny aplikator. W efekcie Twoja broda znowu będzie gęsta, doskonale odżywiona i pachnąca, a jej codzienna stylizacja nie zajmie Ci dużo czasu.

Materiał zewnętrzny