blond baleyage
Moda i Uroda

Na czym polega blond baleyage?

Blond baleyage jest bardzo popularnym rodzajem fryzury, która chętnie wybierana jest przez wiele kobiet. Włosy, na których został wykonany blond baleyage bardzo korzystnie i naturalnie się prezentują. Dlatego z całą pewnością będzie to idealny wybór fryzury w szczególności podczas lata oraz innych ciepłych dni w ciągu roku. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej.

Czym jest baleyage?

Wiele osób zastanawia się, czym jest fryzura znana jako baleyage. Dzięki baleyage można w dość korzystny sposób rozjaśnić niektóre partie włosów. Sprawia to również, że pomiędzy poszczególnymi pasmami włosów występuje kontrast, który jest niezwykle pożądany, ponieważ idealnie się prezentuje. W tym przypadku najlepiej zastosować jeden bazowy kolor, a także różne jego odcienie, które zazwyczaj bywają jaśniejsze. Baleyage na pewno prezentuje się w sposób naturalny, dlatego farbowanie nie jest szczególnie widoczne.

Błędy podczas baleyage

Podczas wykonywania takiej fryzury jak baleyage można niestety popełnić szereg różnych błędów, które z całą pewnością nie będą korzystne. Warto je poznać, aby wiedzieć, czego należy unikać. Przede wszystkim przed zafarbowaniem włosów należy ściąć wszystkie zniszczone końcówki. Oprócz tego nie powinno się farbować włosów częściej niż trzy razy w ciągu roku, ponieważ mogą stać się nadmiernie obciążone. Bezpośrednio po wykonaniu baleyage nie powinno się również ścinać włosów. Lepiej wykonać to działanie przed.

Baleyage blond

W ostatnich latach bardzo popularny stał się blond baleyage. Jest to nowoczesna wersja tradycyjnie wykonywanego farbowania, dlatego cieszy się ona niezwykle dużą popularnością wśród wielu kobiet. Na długich blond włosach bardzo korzystnie na pewno będzie się prezentowało tak zwane sombre. Jest to stopniowe rozjaśnianie włosów, które nie przebiega zbyt gwałtownie. Dzięki temu uzyskuje się bardzo stonowany kolor, który delikatnie przechodzi z ciemniejszego w jaśniejszy.

Baleyage na ciemnych włosach

Baleyage z powodzeniem można również wykonywać na ciemnych włosach i będzie to niezwykle korzystne rozwiązanie. W tym przypadku najczęściej wykonywane było kontrastowe ombre, które polegało na stopniowym rozjaśnianiu ciemnych włosów. Kobietom, które posiadają ciemne włosy polecane jest ich rozjaśnianie z wykorzystaniem miedzianych odcieni. Dzięki temu nie będzie zbyt dużej różnicy w odcieniach, w szczególności jak ma to miejsce w przypadku połączenia ciemnych włosów wraz z blondem.

Baleyage na krótkich włosach

Fryzurę taką jak baleyage z powodzeniem można wykonywać na różnych rodzajach włosów. Mogą być one zarówno długie, jak i krótkie. W obu przypadkach fryzura na pewno będzie się w bardzo korzystny sposób prezentowała, dlatego warto się na nią zdecydować, jeśli tylko posiada się takie preferencje. Na krótkich włosach można zastosować zarówno jeden odcień, jak i wiele z nich. Jest to zależne przede wszystkim od gustu osoby wykonującej tego rodzaju farbowanie, lecz także od umiejętności fryzjera, które są w tym przypadku kluczowe. Dlatego warto w odpowiedni sposób wybrać salon fryzjerski.