puizba.pl

Lifestyle Blog

przygotowania do ślubu
Moda i Uroda

Najważniejsze kroki podczas przygotowania do ślubu

Ślub to jednostek wydarzeń w życiu, które jest zarówno wspaniałym i radosnym przeżyciem, jak też masą stresu. Od współczesnych ślubów oczekuje się tak wiele, że przyszli państwo młodzi naprawdę odczuwają ogrom stresu. Na szczęście do wszystkiego można się odpowiednio przygotować, dzięki czemu nie zaliczy się wpadki. Poniżej garść w odpowiedzi dla osób, które wiedzą, że przed nimi ślubny stres.

Od czego zacząć przygotowania do ślubu?

Od czego zacząć te ogromne przygotowania do imprezy życia? Dobrym pomysłem jest wspólna rozmowa na temat tego, jak w ogóle wyobraża się sobie ten wyjątkowy dzień. To naprawdę istotne, żeby ta wizja była wspólna, bo dzięki temu każda ze stron będzie szczęśliwa. Jeżeli brakuje porozumienia, trzeba rozmawiać, negocjować, tak, aby nikt nie czuł, że coś jest nie po jego myśli. Warto wspólnie szukać inspiracji na przyjęcie marzeń. Można na przykład oglądać zdjęcia w Internecie, spotkać się z wedding plannerem. Im więcej rozmawia się na ten temat, tym tak naprawdę lepiej. Świetna opcja to założenie folderów komputerze, w którym będzie się trzymało zdjęcia ze ślubów marzeń, które wpadły w oko. Dzięki temu po kilku tygodniach wykrystalizuje się wizja tego, jak ma wyglądać nasze przyjęcie. Czy ma być duże i na wiele osób, czy wręcz odwrotnie, kameralne, intymne. Ważna sprawa to też określenie, jakim budżetem się dysponuje. Rozpoczynanie nowej drogi życia od dużego długu z powodu wesela to raczej kiepski pomysł.

Wspólne wybory

Gdy już wykrystalizuje się wizja, czas przejść do działania. Do znalezienia jest między innymi miejsce na przyjęcie, DJ lub zespół muzyczny, firma cateringowa, firma oferująca słodkie stoły, ktoś, kto zrealizuję oprawę kwiatową. Ważne są też obrączki ślubne, które trzeba zamówić dużo wcześniej. W sklepach są tak naprawdę tylko atrapy, które być może wyglądają na prawdziwe obrączki, ale nimi nie są. Jeżeli zatem zamarudzi się z wyborem obrączek, może okazać się, że nie dotrą na czas. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jaki to ogromny stres i rozczarowanie. Najlepszym wyborem w takiej sytuacji jest jubiler – wykona on wymarzone obrączki w odpowiednim czasie. Osobno każda z osób musi wybrać również swoją stylizację. Dużo więcej w tym temacie muszą ogarnąć kobiety, które poza wyborem sukienki będą decydowały się również na buty, bieliznę oraz biżuterię. Poza tym muszą jeszcze znaleźć kogoś, kto wykona dla nich ślubny makijaż i fryzurę. Będą też musiały kupić sobie bukiet ślubny. To jeden z ważnych elementów wizerunku ślubnego, dlatego też warto postawić na coś, co naprawdę chwyciło nas za serca.

Jak dopiąć wszystko na ostatni guzik?

Jak to wszystko dopiąć na ostatni guzik? Dobrze zrobić sobie na przykład rozpiskę w plenerze, a jeżeli to za dużo, po prostu wynająć specjalistę. Jeżeli taka opcja nie wchodzi w grę, trzeba zwyczajnie odhaczać krok po kroku, decyzję po decyzji. Można korzystać z gotowych plenerów ślubnych, aplikacji, które są dostępne często za darmo. I co najważniejsze, po prostu miej się stresować. Jeżeli wrzuci się na luz, ślub będzie jak z bajki, stając się naprawdę przeżyciem nie do zapomnienia.