jak nosić muchę
Moda i Uroda

Jak stylowo i modnie nosić muchę? Kilka efektownych propozycji

Jak nosić muchę? To pytanie zadaje sobie mnóstwo młodych i dojrzałych mężczyzn, którzy w ostatnim czasie zauważyli, iż jest ona dużo modniejsza i efektowniejsza od tradycyjnego krawata. Co ciekawe mucha przestała być kojarzona tylko i wyłącznie z wyjściowym garniturem. Wielu panów chętnie ją nosi także na co dzień – oczywiście z odpowiednim outftem. Jak więc nosić ją prawidłowo, by mieć pewność, że naprawdę dobrze się w niej wygląda? Na te oraz na wiele więcej innych pytań – odpowiedzi znajdują się poniżej.

Mucha na specjalne okazje

Jeszcze kilka (kilkanaście) lat temu, wielu mężczyzn nie przepadało za muchą, gdyż kojarzyła im się z niewygodą i zbyt oficjalnym outfitem. Obecnie, w związku z tym, iż powstało wiele sklepów, w których można znaleźć naprawdę ciekawe i dobre jakościowo muchy – wiele mężczyzn chętniej ozdabia nimi swoje koszule oraz wyjściowe zestawy. Mucha świetnie się prezentuje w typowo eleganckim wydaniu czyli przy smokingu lub przy eleganckim garniturze. Taki zestaw śmiało panowie mogą ubrać na wesele, spotkanie biznesowe, bal sylwestrowy czy andrzejkowy. Najlepiej wówczas w takim wydaniu sprawdzi się typowo klasyczna mucha o standardowej wielkości w kolorze czerni, bieli lub granatu.

Jak nosić muchę na co dzień?

Osoby, które mają prestiżowe zawody chętnie ubierają się elegancko na co dzień. Wielu nauczycielom akademickim, biznesmenom, właścicielom firm mucha bardzo często towarzyszy również na co dzień. I co ciekawe, taki zestaw wcale nie wygląda sztampowo i zbytnio elegancko. Panowie spokojnie mogą więc ubrać ciekawą, oryginalną muchę do casualowej, kolorowej koszuli pod warunkiem, iż sama mucha również jest bardzo oryginalna i wyjątkowa. Panowie wówczas przy takim zestawie mogą spokojnie zrezygnować z dopasowanej marynarki. Warto wówczas postawić tylko i wyłącznie na dobrze skrojoną koszulę, ciekawą muchę oraz świetne spodnie i oczywiście eleganckie buty.

Jakie muchy warto mieć w swojej garderobie?

W sklepach internetowych oraz w stacjonarnych z odzieżą dla panów, coraz częściej można znaleźć efektowne muchy od znanych i sprawdzonych producentów. Panowie chętnie rozglądają się za muchami, które są niebanalne, unikatowe i bardzo dobrze wykonane. Wiele z nich bowiem stworzonych zostało z naprawdę świetnych materiałów. Są sztywne, dobrze się prezentują przy eleganckich koszulach oraz nie tak łatwo zsuwają się z szyi. Ponadto, producenci zadbali o to, by muchy, które będą nosić panowie były coraz ciekawsze i modniejsze. Wielu panów przekonuje się więc do kolorowych, wzorzystych much, które mogą przybierać różne rozmiary. Mężczyźni bardzo chętnie kupują także śmieszne muchy np.: z zabawnymi napisami, ze śmiesznymi grafikami, z postaciami z kreskówek czy też z innymi, wyjątkowymi elementami. Wiele z nich posiada nawet efektowne dodatki typu guziki i cekiny, dzięki czemu stają się one bardziej imprezowe. Zarówno w wersji klasycznej jak i bardziej wzorzystej – warto mieć w swojej szafie. Taki zabawny dodatek przyda się niewątpliwie na różne okazje typu urodziny, święta Bożego Narodzenia, imprezy rodzinne itp.