depilacja laserowa jak się przygotować
Moda i Uroda

Jak przygotować się do depilacji laserowej i co warto o niej wiedzieć?

Depilacja laserowa to świetne rozwiązanie, na które warto zdecydować się zawsze wtedy, gdy tylko ma się taką możliwość. Pozwala to uzyskać efekt gładkiej, pozbawionej owłosienia skóry na zawsze, co jest dla wielu osób wielkim marzeniem, zwłaszcza w przypadku nadmiernego owłosienia, szybkiego odrastania włosków lub wówczas, gdy skóra źle reaguje na inne metody depilacji. Zanim jednak będzie można przeprowadzić zabieg, trzeba dowiedzieć się pewnych podstawowych kwestii oraz odpowiednio się do niego przygotować.

Nie zawsze możliwa

Depilacja laserowa to zabieg cieszący się coraz większą popularnością. Ma to związek nie tylko z faktem, że oferuje ją coraz więcej salonów i przez to jest coraz bardziej dostępna oraz ma coraz niższe ceny. Chodzi też o udoskonalanie urządzeń używanych do przeprowadzania tego zabiegu. Pozwalają one już na minimalizowanie przykrych odczuć oraz na usuwanie włosków ze wszystkich obszarów i każdego rodzaju.
Nie jest to jednak regułą, wiele zależy od tego, jaki salon się odwiedzi i jakimi urządzeniami on dysponuje. Lasery starszej generacji nie usuwają jasnych włosów, dlatego trzeba wpierw zasięgnąć informacji na ten temat. Poza tym istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu, jak ciąża czy poważne schorzenia dermatologiczne. To także trzeba mieć na uwadze, by nie szykować się na zabieg na próżno.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć?

Salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej wykonujące takie zabiegi nie zawsze przedstawiają pełne informacje na ich temat, by nie odstraszyć klientów. Pierwsze, o czym trzeba wiedzieć, to fakt, że taka depilacja nie zawsze jest całkowicie bezbolesna. Najnowocześniejsze lasery minimalizują przykre odczucia, ale wiele zależy też od tego, jaki obszar poddaje się depilacji i jaki ma się próg bólu. Odczuwane może być uczucie parzenia skóry, co nie jest szczególnie przyjemne, zwłaszcza w najbardziej delikatnych miejscach, jak miejsca intymne.
Poza tym trzeba przygotować się na wiele zabiegów, a najlepiej jest wykonywać je zimą, gdyż zarówno przed depilacją, jak i po niej skóra nie powinna być opalana. Jest to ważne zwłaszcza przed zabiegiem – na mocno opalonej skórze zabieg nie będzie mógł być przeprowadzony.

Depilacja laserowa jak się przygotować?

Informację o tym, że do salonu należy udać się z nieogolonym kawałkiem skóry także nie zawsze otrzyma się na stronie salonu. Chodzi o to, by kosmetyczka mogła sprawdzić, z jakim rodzajem włosów ma do czynienia. Poza tym skóra, która będzie depilowana, musi być dokładnie ogolona. Jeśli będą na niej pominięte włoski czy choćby ich części, zabieg będzie miał zmniejszoną skuteczność.