puizba.pl

Lifestyle Blog

Objawy ciąży w 6 tygodniu
Zdrowie

Objawy ciąży w 6 tygodniu

Wczesny etap ciąży wiąże się z podekscytowaniem, nerwami i dużą ilością hormonów, które wywołują różne objawy. Możesz zacząć odczuwać objawy, które przypominają PMS m.in. zmęczenie, bóle głowy, bolesność piersi, skurcze, częste oddawanie moczu, wzdęcia. Do tego dochodzą okropne poranne mdłości, których wiele ciężarnych osób doświadcza na początku ciąży.

Co dzieje się z Tobą w 6 tygodniu ciąży?

Niektóre objawy 6 tygodnia ciąży to: poranne mdłości, częste oddawanie moczu, zmęczenie, opuchnięte lub obolałe piersi, większe i ciemniejsze otoczki wokół sutków, odczuwanie bardziej emocji, drażliwość.

Ciało mamy w 6 tygodniu ciąży

W tym tygodniu możesz zauważyć kilka wczesnych oznak ciąży. Możliwe jest również bycie w szóstym tygodniu ciąży bez żadnych objawów lub z kilkoma z nich. Każda ciąża i każda kobieta jest inna. Na tym etapie możesz wyglądać dokładnie tak samo na zewnątrz. Ludzie prawdopodobnie nawet nie będą podejrzewać, że jesteś w ciąży. Może Cię to ucieszyć, zwłaszcza jeśli chcesz zachować prywatność swoich wiadomości jeszcze przez jakiś czas.

Zmiany w Twoim ciele

W 6 tygodniu ciąży zaczynasz zauważać zmiany w swoim ciele, a hormony ciążowe są produkowane w nadmiarze, powodując wszystkie powyższe objawy. Chociaż ludzie nie widzą jeszcze, że jesteś w ciąży, Twoja macica rośnie. Może on naciskać na twój pęcherz, przez co oddajesz częściej oddajesz mocz. Zwiększony przepływ krwi do nerek również przyczynia się do częstszego odwiedzania toalety.

6 tydzień ciąży – Rozwój Twojego dziecka

Kiedy jesteś w szóstym tygodniu ciąży, Twój maluch wciąż rozwija nowe funkcje. Kamieniem milowy tego tygodnia jest rozwój serca, mózgu oraz tworzenie się cewki nerwowej embrionu. W miejscu, gdzie będzie serce, jest teraz wybrzuszenie, a w miejscu, gdzie będzie głowa, jest guzek na „głowie” cewy nerwowej. W tym momencie embrion przypomina kijankę z zakrzywionym kształtem, ogonem i cienką warstwą przezroczystej skóry.

6 tydzień ciąży pojawiają się zaczątki oczu i uszu. Jest to pierwszy etap powstawania ważnych narządów, więc oczy to po prostu wypukłe guzki, a uszy to malutkie dołeczki. To, co będzie rączkami i nóżkami dziecka, zaczęło się formować i wygląda teraz jak małe pączki. Układ pokarmowy, rozrodczy i moczowy są w bardzo wczesnym stadium rozwoju.

Wielkość embrionu w 6 tygodniu ciąży

Kiedy jesteś w szóstym tygodniu ciąży, zarodek ma około 6 mm długości – mniej więcej tyle, ile pestka granatu! W szóstym tygodniu, zarodek zaczyna nabierać kształtów.