puizba.pl

Lifestyle Blog

alkohol na prezent ślubny
Zakupy

Alkohol na prezent ślubny – czy to dobry pomysł?

Wybierając się na ślub, trzeba przygotować nie tylko kreację, ale też prezent. Oczywiście w dzisiejszych czasach kwestia ta jest bardzo indywidualna. Minęły już czasy, gdy w prezencie ślubnym wręczało się praktyczne przedmioty codziennego użytku, które miały pomóc nowożeńcom w urządzeniu wspólnego gospodarstwa domowego. Dziś narzeczeni zwykle mieszkają ze sobą przed ślubem, a prezenty praktyczne raczej wyszły z mody. Wydaje się więc, że alkohol na prezent ślubny może być dobrym rozwiązaniem, jednak wszystko zależy od preferencji pary młodej. Oczywiście, jeśli narzeczeni nie informują wcześniej gości, co chcieliby dostać, a czego sobie nie życzą, można zdać się na własną inwencję czy modę. Wiele par jednak obecnie, chcąc uniknąć krępujących sytuacji czy otrzymywania niepotrzebnych przedmiotów, lub mając określone preferencje, informuje, co chce otrzymać.

Jak wybrać alkohol na prezent ślubny?

Wydaje się, że alkohol jest dobrym podarunkiem w każdym przypadku, niezależnie od okazji, oczywiście wyłączając sytuacje, gdy osoba, której chce się podarować prezent, jest zdeklarowanym abstynentem. Poza tym alkohol zawsze jest dobrym wyborem, gdyż jest elegancki, przydatny, a przy tym ma długi termin przydatności do spożycia. Oczywiście jednak mowa o lepszych trunkach, w dodatku eleganckich. Nie należy wręczać nikomu taniego wina czy wódki, znacznie lepszym wyborem będzie kosztowniejsze wino czy inny, wykwintny trunek. Zwykle jednak stawia się na wino, gdyż alkohol ten jest najbardziej ekskluzywny. Jego bardzo ważną cechą jest też fakt, że z czasem nabiera jeszcze więcej szlachetności, smaku i aromatu. Dlatego też jest tak chętnie wybierany na prezent ślubny – państwo młodzi często nie piją go od razu, lecz zostawiają nawet na wiele lat. Jest to wówczas wspaniała pamiątka oraz trunek, który z czasem jest jeszcze lepszy.

Alkohol jako dodatek

Chcąc zakupić wino na prezent, ewentualnie inny alkohol, trzeba postawić albo na kosztowny produkt, albo też tańszy potraktować jako dodatek do innego prezentu. To ostatnie rozwiązanie jest wybierane najczęściej. Dobre wino może być na przykład dodatkiem do prezentu pieniężnego, ale nie tylko. Dobrze będzie przy tym poznać preferencje narzeczonych, co nie powinno być trudne jeśli są to bliskie osoby czy znajomi. Jest to ważne, ponieważ większość osób ma ściśle określone preferencje, dotyczące zwłaszcza wina – jedni lubią wytrawne, inni preferują raczej słodkie. Na szczęście jest wiele możliwości do wyboru, więc każdy może dobrać odpowiedni prezent.