bransolety męskie
Zakupy

Bransolety męskie i inne wyroby biżuteryjne dla panów

Czasy, w których jedyną męską biżuterią, był zegarek, już minęły – na szczęście, bo dlaczego panowie mają być pokrzywdzeni względem kobiet? Biżuteria jest prostym sposobem na dodanie sobie elegancji, podkreślenie swojego stylu, a nawet pokazanie swojego prestiżu, warto więc po nie sięgać. Zainteresować może to zwłaszcza nowoczesnych, stylowych mężczyzn.

Bransolety męskie – najczęstszy wybór

Wielu panów chętnie nosi złote lub srebrne naszyjniki. Zwykle są to pamiątki z komunii, ale nawet jeśli tak nie jest, najczęściej spotkać można symbole religijne – medaliki czy krzyżyki. Oczywiście już takie dodatki dodają stylu i zwracają uwagę, jednak nosi się je pod ubraniem, więc zwykle nie są widoczne. Poza tym są na tyle subtelne, że nie mają wielkiego znaczenia dla stylizacji (chyba że chodzi o grube, złote łańcuchy, te jednak nie są uważane za dodatki w dobrym guście). Z tego powodu wielu panów, chcących dodać sobie szyku i modnego charakteru swoim stylizacjom, stawia na bransolety. Są one wykonywane z różnych materiałów, ale najczęściej spotkać można szersze bransolety wykonane z metalu. Nierzadko mają one miejsce na grawer – takie zwykle są wybierane przez kobiety dla swych mężczyzn na prezent. Spotkać można też oczywiście męskie bransolety wykonane z innych materiałów, jak rzemyki czy skóra, ale stawiają na nie jedynie panowie mający określony styl.

Jeszcze kilkanaście lat temu sygnety, wykonywane zwykle z imitacji złota, były symbolem tandety, obecnie jednak mocno się to zmienia – oczywiście chodzi o produkty wykonywane ze szlachetnych materiałów, najczęściej ze złota. Jest to bardzo efektowny dodatek, podkreślający styl i świetnie przełamujący charakter na przykład biznesowych stylizacji. Na taki dodatek zwykle decydują się panowie świadomi swojego stylu, mający duże wyczucie i lubiący bawić się modą. Zazwyczaj też sygnety noszą panowie dobrze sytuowani, chcący podkreślić swój prestiż. Wybierane przez nich sygnety są wykonane z wysokiej jakości metali szlachetnych – głównie z żółtego złota i ozdobione kamieniami szlachetnymi. Sygnet można nosić tylko na jednej dłoni lub postawić na dwa, jest to jednak już dość ryzykowne rozwiązanie – trzeba wiele wyczucia, by efekt nie był tandetny.

Naszyjniki

Panowie mogą wybierać też oczywiście wśród różnych naszyjników, choć asortyment dla mężczyzn nie jest tak bogaty jak dla pań. Ciekawą opcją są na przykład koraliki, chętnie wybierane przez mężczyzn lubiących swobodny styl. Wspaniale komponują się one między innymi z letnimi stylizacjami.