puizba.pl

Lifestyle Blog

oryginalne imię dla kota
Lifestyle

Oryginalne imię dla kota

Osoby, które stały się posiadaczami słodkiego kociaka czasami przez kilka tygodni nie mogą wybrać dla niego odpowiedniego imienia. Dlaczego? Coraz więcej właścicieli kotów chce znaleźć imię oryginalne, wyjątkowe i niespotykane, które będzie pasować do ich sympatycznego kociaka. Jakie imię więc wybrać? Poniżej kilka ciekawych propozycji.

Wyjątkowe imię dla kotki

Trzeba przyznać, iż dla kotki trudniej znaleźć oryginalne imię. Nawet sugerując się różnymi imionami z bajek i filmów animowanych, ciężko wybrać ciekawą propozycję. Imię musi bowiem pasować zarówno dla małej kotki, jak i dla dorosłego kota. Oczywiście, można skorzystać również ze stron internetowych, w których właściciele kotów prześcigają się między sobą w wymyślaniu ciekawych imion dla zwierząt. Do kotek z pewnością pasują imiona takie jak: Blanka, Luna, Flora, Jesssi, Etna, Zula, Sky, Lilli. Inspiracje na oryginalne imię dla kota znaleźć można również w codziennym życiu. Niektóre nazwy firm idealnie nadają się do tego, by tak nazwać zwierzaki. Świetnie sprawdza się w tym przypadku między innymi: Inka, Nike, Manta itp.

Niespotykane, ciekawe i oryginalne imię dla kota

Jak wspomniano powyżej dla kota łatwiej znaleźć imię, niż dla kotki. Być może dlatego, że w wielu bajkach występują naprawdę świetne imiona męskie. Jeżeli chce się wybrać oryginalne imię dla kota – samca, warto zastanowić się na jedną z poniższych propozycji do których należą między innymi: Johny, Gabryś, Leon, Ryś, Sebastian, Teodor, Armani, Gilbert, Gerard, Gustaw, Arnold, Archi itp. W tym przypadku także warto zainspirować się rozmaitymi programami dla dzieci, grami komputerowymi oraz bajkami, gdyż tam również znaleźć można naprawdę wyjątkowe, oryginalne imię dla kota.

Imię dopasowane do kotka

Bardzo często trudno znaleźć oryginalne imię dla kota, jeżeli zwierzę jeszcze nie pojawiło się w domu. W wielu sytuacjach zdarza się bowiem tak, że czworonożny przyjaciel wraz z pojawieniem się w nowym domu, pokazuje pewne cechy charakteru, które ułatwiają właścicielowi nadanie mu imienia. Wiele osób nazywa koty: Kręciołek, Śpioszek, Leniuch, Łasuch itp. Zdarza się także, że imię nawiązuje do wyglądu kociaka i tym samym można spotkać kotki o imieniu: Łatek, Bielik, Szarek, Czekoladka itd. Warto więc wybrać imię dla kota bez pośpiechu, gdyż może być tak, że kot sam „podpowie” właścicielowi, jakie imię będzie do niego najlepiej pasować (ze względu na wygląd i zachowanie). Dobrze jest po wprowadzeniu pupila do domu, odczekać kilka dni, by dowiedzieć się, jaki to jest kotek, jaki ma charakter i dopiero wtedy wybrać dla niego imię.