puizba.pl

Lifestyle Blog

modne brody
Lifestyle

Modne brody nie takie łatwe w pielęgnacji

Obecnie zaobserwować można, że panowie chętnie zapuszczają zarost. Jest to wynik oczywiście mody – modne są różnego rodzaju zarosty, a dłuższa broda wygląda szczególnie efektownie. Zapuszczając ją, można dodać sobie stylu, podkreślić swoją indywidualność, zwrócić na siebie uwagę, a także, oczywiście, dodać sobie męskości. Zanim jednak ochoczo zrezygnuje się z maszynki do golenia, warto wiedzieć o pewnych kwestiach.

Pielęgnacja brody wymaga wiele wysiłku!

Wielu panów bardzo cieszy się z tego, że modne brody są tak powszechne, gdyż wydaje się im, że jest to wielka wygoda – wszak można zrezygnować z golenia. Ten podstawowy zabieg znany jest wszystkim mężczyznom, a wielu panów musi golić się nawet codziennie. Jest to uciążliwe z wielu względów – zabiera cenny czas, podrażnia skórę, a przy tym trzeba dbać, by nie zabrakło produktów niezbędnych do tego zabiegu, co nierzadko dzieje się w najmniej sprzyjającym momencie.
Myli się jednak ten, kto pomyśli, że zapuszczenie brody polega jedynie na pozwoleniu zarostowi rosnąc. By broda wyglądała dobrze, musi być stale kontrolowana oraz pielęgnowana, co wymaga znacznie więcej wysiłku niż golenie, a nawet wymaga posiadania specjalnych akcesoriów. Panowie, którzy nigdy dotąd nie nosili brody ani nawet nie mieli styczności z mężczyznami o brodach, mogą być zdziwieni tym, że brodę trzeba regularnie myć, a także czesać.

Potrzebne akcesoria

By broda mogła zdobić, a nie straszyć, potrzebuje wiele pielęgnacji. Panowie mający już doświadczenie w pielęgnacji takiego zarostu doskonale wiedzą, że niezbędne są nie tylko odpowiednie i regularne działania, ale też posiadanie specjalnych akcesoriów. Można zaopatrywać się w nie pojedynczo lub postawić na cały zestaw, co na pewno będzie bardzo wygodne. A co jest potrzebne? To przede wszystkim kartacz, czyli specjalna szczotka do czesania brody. Jeśli komuś wydaje się, że zabieg ten można przeprowadzić z użyciem zwykłej szczotki do włosów czy grzebienia, szybko przekona się, że jest to mało efektywne, a nawet nieprzyjemne. Kartacze mają specjalne włosie, o optymalnej twardości. Jest to ważne, tym bardziej że czesanie brody ma na celu nie tylko jej ułożenie i zdyscyplinowanie, ale też usunięcie z niej kurzu i innych zabrudzeń (jak okruszki, które niestety lubią się tam dostawać). Bardzo istotne jest też masowanie skóry twarzy w celu usunięcia martwych komórek skóry – inaczej mogą one osadzać się na brodzie, dając efekt łupieżu.

Poza tym potrzebne są specjalne kosmetyki – do mycia i pielęgnacji. Stosuje się mydełka, balsamy, olejki i pomady.