puizba.pl

Lifestyle Blog

klimatyzacja
Dom i Ogród

Klimatyzacja typu split – co warto wiedzieć?

Wybierając odpowiednią klimatyzację do naszego domu musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Każdy z nas oczekuje czegoś innego i preferuje inny typ urządzenia. Najważniejsze jest, aby znaleźć klimatyzator, który dopasuje się do naszych potrzeb. Obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę wiele urządzeń. Można znaleźć więc dużo ciekawych opcji w korzystnych cenach. Na co warto zwrócić uwagę? Dziś zajmiemy się klimatyzacją typu split. Co warto o nie wiedzieć? Jak działa? Czym się charakteryzuje? Wszystkie te informacje czekają w naszym artykule. 

Jak wygląda klimatyzacja typu split?

Klimatyzacja typu split składa się z dwóch zasadniczych elementów. Pierwszy z nich to jednostka wewnętrzna, która jest parownikiem. Jej rola polega na ochładzaniu powietrza w pomieszczeniu. Parownik składa się tylko i wyłącznie z cicho pracujących elementów. 

Druga część to jednostka zewnętrzna. Umieszcza się ją na zewnątrz budynku w przeciwieństwie do parownika. Jednostka ta to skraplacz. Można w nim użyć głośniejszych elementów. 

Obie jednostki są połączone przez przewody, którymi transportowany jest freon. Tak powstaje zamknięty układ chłodniczy. Całość nie jest bardzo duża, nie ma też szerokich rur powietrznych. Zastosowanie przewodów freonowych umożliwia łatwy montaż bez potrzeby wiercenia obszernych otworów. 

Jakie typy klimatyzatorów typu split się wyróżnia?

Klimatyzatory mogą występować w różnych wersjach. Najpopularniejsze są urządzenia ścienne. Taka klimatyzacja split jest bardzo efektywna. Klimatyzatory ścienne mogą mieć bardzo stylowe wykończenie i pasować do różnych wnętrz. Oprócz ciekawych rozwiązań estetycznych, klimatyzacje tego typu wyróżniają się cichą i wydajną pracą, co jest bardzo istotne w domach i mieszkaniach, ale także w biurach i miejscu pracy. 

Kolejny typ to klimatyzatory ścienno-przysufitowe. Idealne rozwiązanie do wysokich pomieszczeń. Klimatyzator umieszcza się na stropie. Można postawić także na urządzenia kasetonowe. Ich największą zaletą jest brak zajmowania dużej przestrzeni. Co więcej, rozprowadzają ochłodzone powietrze w czterech różnych kierunkach. Kolejne są klimatyzatory kanałowe, które wykorzystuje się w budynkach użyteczności publicznej. Cała sieć takiego rozwiązania umieszczona jest w stropie, a na ścianach montuje się jedynie kratki przez które rozprowadza się schłodzone powietrze. 

Do wyboru mamy także klimatyzatory konsolowe lub przypodłogowe. Pierwsze montuje się w dolnej części ściany. Możemy je spotkać w budynkach komercyjnych czy administracyjnych. Mogą zarówno chłodzić, jak i ogrzewać pomieszczenia. Z kolei klimatyzatory przypodłogowe wyglądają podobnie do kaloryferów. Są łatwe w zaaranżowaniu dostosowanym do danego wnętrza. 

Klimatyzacja typu split dobrana do Twoich potrzeb

Wybór różnych klimatyzatorów jest naprawdę ogromny. Każdy z nas może zakupić urządzenie, które w pełni sprosta jego oczekiwaniom. Jeśli wiec wciąż nie masz idealnego klimatyzatora na oku, to koniecznie poznaj dostępne oferty online! 

Artykuł powstał we współpracy z https://klimatyzuj.pl/