puizba.pl

Lifestyle Blog

słuchawka prysznicowa
Dom i Ogród

Deszczownica vs słuchawka prysznicowa – różnice, wady, zalety

W konstrukcji zestawów prysznicowych można znaleźć zarówno deszczownice, jak i słuchawki. Elementy te różnią się od siebie pod względem kilku aspektów. Który z nich sprawdzi się lepiej – słuchawka prysznicowa czy deszczownica?

Deszczownica w prysznicach i wannach

Deszczownica najczęściej wchodzi w skład zestawów montowanych w prysznicu. Pozwala ona na przepływ wody z góry, bez konieczności trzymania słuchawki lub zawieszenia jej na specjalnym uchwycie. Deszczownica prysznicowa jest zwykle nieruchoma.

Coraz częściej deszczownice pojawiają się także nad wannami, zwłaszcza gdy te zostały wyposażone w specjalne parawany. Dzięki temu znika ryzyko rozchlapywania wody poza ich obręb. W takich przypadkach konieczne jest jednak zadanie o to, by oprócz deszczownicy pojawiła się też wylewka.

Słuchawka prysznicowa

Słuchawki prysznicowe wchodzą w skład większości zestawów montowanych w takich miejscach. Często towarzyszy im deszczownica podtynkowa. Pozwalają one na łatwe manewrowanie, co sprawdza się doskonale np. podczas mycia długich włosów. Co więcej, dla wielu osób są nieocenioną pomocą także w trakcie sprzątania. Pozwalają na szybkie spłukanie detergentu z powierzchni kabiny prysznicowej, ścianki nawannowej czy samej wanny, czego nie zapewnia deszczownica.

Różnice między deszczownicą a słuchawką prysznicową

Słuchawki prysznicowe mają mniejszą powierzchnię natryskową niż deszczownice. Oprócz tego strumień z nich pochodzący ma niższą moc. Deszczownice zwykle gwarantują większy zasięg. Trzeba jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do słuchawek, nie pozwalają one na manewrowanie. Deszczownice są zwykle zamontowane na stałe w jednym miejscu.

Najlepszym wyborem jest postawienie na kompletny zestaw prysznicowy. Pozwala on na połączenie zalet zarówno deszczownicy, jak i słuchawki. W ten sposób można cieszyć się mobilnością oraz strumieniem o dużym ciśnieniu. Kompletne zestawy prysznicowe prezentują się również niezwykle stylowo, dlatego doskonale wpisują się w wyposażenie nowoczesnych łazienek.