puizba.pl

Lifestyle Blog

problemy z erekcją
Zdrowie

Co działa na problemy z erekcją?

Zaburzenia erekcji to dla każdego mężczyzny wstydliwy i dokuczliwy problem. To naturalne, że wyzwala on tak wiele negatywnych emocji. Najważniejsze jest jednak to, aby pamiętać, że impotencja jest możliwa do wyleczenia. Trudności z erekcją mogą wynikać z wielu przyczyn, dlatego tak ważne jest, aby na samym początku ustalić ich źródło.

Co działa na problemy z erekcją?

Problemy z erekcją można leczyć na wiele sposobów. Jeśli mają one podłoże emocjonalne (np. kompleksy, poczucie grzechu, lęk przed ciążą, presja i stres) najlepiej sprawdzi się psychoterapia. Impotencja ma często podłoże hormonalne, co wymaga leczenia farmakologicznego. W przypadku wad narządów płciowych stosuje się zabiegi chirurgiczne. Zaburzenia erekcji często są powiązane z niehigienicznym trybem życia. Należy więc dokonać w nim zmian: zrezygnować z używek jak alkohol i papierosy, postawić na regularną aktywność fizyczną oraz zdrową dietę, zadbać o odpowiednią ilość snu. Ważna jest także wspierająca i akceptująca postawa partnerki.

Czy leki na erekcję to dobry pomysł?

Wielu mężczyzn zastanawia się, czy sięgnąć po tabletki na erekcje. Nie do końca jednak wiedzą, jak wpływają one na organizm, obawiają się skutków ubocznych. Leki na potencją działają na podobnej zasadzie: powodują one rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu następuje sprawniejszy przepływ krwi do ciał jamistych penisa. W efekcie możliwa jest pełna erekcja oraz satysfakcjonujący obie strony stosunek. Co ciekawe, wiele preparatów nie wymaga recepty, na ogół nie wywołują one skutków ubocznych, a jeśli nawet, to szybko one ustępują. Polecane tabletki na erekcje to Maxon Forte. Zawiera on największą dawkę sildenafilu wśród tego typu preparatów bez recepty. Wspomaga on rozkurcz mięśni gładkich w ciałach jamistych, co skutkuje zwiększeniem napływu krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Maxon Forte cieszy się dużą popularnością. Jest skuteczny, a także szybki w działaniu – nawet kilkanaście minut po zażyciu. Przed zastosowaniem leku warto zapoznać się z zaleceniami producenta dotyczącymi stosowania tabletek oraz przeciwwskazaniami.

Problemy z erekcją sprawiają, że mężczyzna traci pewność siebie i unika zbliżeń. To może rzutować na jego ogólny nastrój i poczucie własnej wartości. Ten stan wcale nie musi trwać zawsze. Istnieje wiele sposobów, aby przywrócić erekcję i znów zacząć cieszyć się seksem. Warto więc o siebie zadbać, postawić na zdrowy styl życia, sięgnąć po tabletki na potencję, a także zgłosić się na badania i skonsultować ze specjalistą.