puizba.pl

Lifestyle Blog

Pierścionek z rubinem
Moda i Uroda

Pierścionek z rubinem idealny na 40. rocznicę ślubu i nie tylko

Każdy z kamieni szlachetnych ma swoje wyjątkowe właściwości oraz symbolikę. Warto je znać i korzystać z tej wiedzy podczas wyboru biżuterii dla siebie lub swoich bliskich. Pierścionek z rubinem jest doskonałym pomysłem na prezent dla ukochanej osoby, na której szczególnie Ci zależy. W ten sposób możesz wyznawać miłość oraz zapewniać o niej nawet po wielu latach bycia razem.

Rubin – jeden z najcenniejszych kamieni szlachetnych na świecie

Rubin to wyjątkowo piękny, czerwony kamień szlachetny, który charakteryzuje się niesamowitymi właściwościami. W skali Mohsa zyskuje „dziewiątkę” i plasuje się tuż po diamencie, co oznacza, że jest niezwykle trwały i wytrzymały. Od bardzo dawna jest uważany za symbol bogactwa, sukcesu i dobrobytu. Wspomina się o nim już w Biblii, jako o najcenniejszym z kamieni. Sprzedawany był wzdłuż północnego jedwabnego szlaku w Chinach już w 200 r. p.n.e.

Pierścionek z rubinem dodaje pozytywnej energii i pobudza do działania. Pomaga realizować marzenia i podejmować dobre decyzje. Osoby, które wierzą w leczniczą moc kamieni, uważają go za pomocnego w pobudzaniu krążenia, wzmacnianiu serca czy łagodzeniu bólu kręgosłupa. Kobiety kochają go za jego trwałość i odporność na zniszczenia, ale przede wszystkim za piękny wygląd i niezwykłą symbolikę.

Co symbolizuje pierścionek z rubinem?

Rubin jest symbolem miłości i pożądania. Dlatego pierścionek z rubinem stanowi doskonały wyraz niezwykłego uczucia, które żywimy do drugiej osoby. Przyjęło się, że biżuteria z tym kamieniem jest najlepszym prezentem z okazji 15. oraz 40. rocznicy ślubu, która nosi nazwę właśnie rubinowej. To nie tylko piękna ozdoba, ale także element symbolizujący prawdziwą, trwałą i dojrzałą miłość.

Rubin uznawany jest za doskonałą ozdobę dla osób urodzonych w lipcu oraz pod znakiem Barana, a dawniej był wyborem numer 1 na uroczystości weselne. Biżuterię z rubinem zakładała panna młoda, ale goście dawali ją również w prezencie. Miało to przynosić bogactwo i sukces oraz gwarantować młodej parze życie pełne zdrowia i miłości.

Ponadczasowa i elegancka biżuteria z rubinami

Pierścionek z rubinem to nie jedyny element biżuterii, jaki możesz podarować ukochanej osobie, której chcesz wyznać swoją miłość. Wśród wielu propozycji znajdziesz również wyjątkowe kolczyki, wisiorki czy bransoletki z tym kamieniem. Rubin doskonale komponuje się zarówno z żółtym, jak i białym złotem, dlatego spodoba się z pewnością zwolennikom zarówno pierwszej, jak i drugiej opcji.

Rubiny często występują w biżuterii w towarzystwie diamentów, które pięknie do nich pasują. Tak ozdobiony pierścionek będzie jeszcze bardziej szlachetny i drogocenny. Dwa najtrwalsze występujące w przyrodzie minerały będą symbolizować nieskończoną miłość, której nic nie jest w stanie pokonać.

Jeśli zależy Ci na tym, aby pokazać swojej ukochanej, jak wielkie uczucie do niej żywisz, wybierz do tego biżuterię z rubinem. Takie ozdoby nadają się zarówno na wielkie wyjścia, jak i na co dzień, dzięki czemu Twój prezent będzie mógł przypominać o Tobie wybrance życia każdego dnia.