puizba.pl

Lifestyle Blog

balejaż na ciemnych włosach
Moda i Uroda

Czy warto zrobić balejaż na ciemnych włosach?

Wiele pań marzy o balejażu. Mnóstwo kobiet zastanawia się, czy takie delikatne refleksy dobrze będą wyglądać również na ciemnych włosach. Jak się bowiem okazuje w praktyce, nie każda samodzielna koloryzacja w domu udaje się paniom. Nie każdy też fryzjer chce się podjąć zrobienia takich jasnych pasemek na ciemnych włosach. Od czego więc to wszystko zależy? Czy balejaż na ciemnych włosach jest dobrym pomysłem? Na co trzeba zwrócić uwagę, zanim podejmie się decyzję o zmianie fryzury? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Balejaż na ciemnych włosach – co warto wiedzieć?

Mimo iż balejaż był niezwykle modny dwadzieścia lat temu, to jednak sporo pań obecnie również wraca do jasnych refleksów, które doskonale odświeżają fryzurę. Trzeba przyznać jednak, że jasne pasemka najlepiej prezentują się u pań, które mają z natury włosy blond. Sporo szatynem i brunetek marzy jednak o refleksjach, które nadadzą fryzurze charakteru i zupełnie innego wyrazu. Dlatego też, mnóstwo kobiet szuka w drogeriach odpowiednich farb, dzięki którym można samodzielnie taki balejaż na ciemnych włosach wykonać we własnym domu. Fryzjerzy też nie mogą narzekać na brak klientek, którym marzą się efektowne refleksy. Trzeba jednak pamiętać, że potrzeba sporo czasu i naprawdę dobrej, odpowiedniej do konkretnych włosów farby, by efekt był naturalny.

Jak dobrać kolor refleksów do ciemnych włosów?

Balejaż na ciemnych włosach wygląda dobrze, gdy zastosuje się odpowiednią, idealnie dobraną do włosów farbę. Panie, które z natury mają brązowe lub prawie czarne włosy, nie powinny decydować się na bardzo jasne pasma, gdyż nie będzie to wyglądać zbyt dobrze. Włosy powinno się rozjaśniać stopniowo, gdyż zbyt szybkie i częste farbowanie ciemnych pasemek może spodobać, iż włosy szybko się zniszczą i co gorsza, zaczną wypadać. Balejaż na ciemnych włosach musi wyglądać subtelnie, więc należy najpierw zacząć od farby, która rozjaśni kolor tylko o kilka tonów. Przy następnej koloryzacji znów można użyć jaśniejszej farby, by uzyskać pożądany efekt.

Balejaż w domu, czy u fryzjera?

Panie, które nigdy wcześniej nie farbowały włosów, powinny udać się do fryzjera na pierwszy balejaż. Dlaczego? Fachowiec pomoże w dobrze odpowiedniego koloru oraz właściwej farby. Dodatkowo, będzie wiedział, jak rozjaśnić pasemka, nie niszcząc przy tym włosów, by uzyskać naturalny, piękny efekt. Styliści fryzur mają bowiem swoje sposoby na to, by efektownie pofarbować włosy klientce, dzięki czemu może ona cieszyć się włosami, które wyglądają tak jakby były muśnięte promieniami słońca.